محل تبلیغات شما

فیلم خوب یک فیلم خوبه حتی اگر تبلیغاتی و در خدمت هدفی خاص یا شیطانیساخته شده باشد.

فیلم دو پاپ مشخصاً با حمایت کامل واتیکان و در جهت اصلاح چهره بشدتمخدوش شده این کلیسا پس بحران فساد مالی ی و اخلاقی سالهای ابتدای قرن بیستیکم و استعفای اجباری پاپ بندیکت ساخته شده است.

افشای فساد دامنه دار کلیسای کاتولیک ضربه بزرگ و جدی بر پیکره واتیکانوارد و نفوذ و اهمیت آن را بشدت خدشه دار کرد.بیشک پاپهای قبلی هم از این فساد خبرداشتند اما بران آن روی سر بندیکت آوار شد.پاپی که قرار بود بازگشت کلیسا بهسنتهای بنیادی آن باشد رسماً با این بحران به آخر خط رسید و محافظه کاران واتیکانرا خلع صلاح کرد.اینکه چقدر از این افشاگری زاده پشت پرده های جنگهای یواتیکان بود چندان مهم نیست اما باعث شد واتیکان با زله ای بنیادی تغییر کنده وبلاخره دنیای جدید و موماتش را بپذیرد.

فرناندو میرلس فیلمساز خوب و موفقی بوده و با توجه به امریکای لاتینیبودن انتخاب مناسبی از سوی ساخت فیلم راجع به اولین پاپ لاتینی تاریخ است.او باهوشمندی با انتخاب دو بازیگر تئاتری سینمایی بزرگ انگلیسی پرایس و هاپکینز توانستهفیلمی تبلیغاتی را تا جایگاه اثری موفق هنری و قدرتمند بالا بیاورد.

شیمی دو بازیگر بزرگ بخوبی با دیالوگهای گزیده و موثر به سبکنمایشنامه های شکسپیری اما با زبانی امروزی توانسته تقابل دو تفکر در دیدگاه دوپاپ را بخوبی نمایش دهد.

سبک امریکای لاتینی در فیلم بخوبی در قسمتهای فلاش بک به گذشته و تمخاکستری آن سالها مشهود و بشدت یادآور فیلمهای شهر خدا و رما است.

فیلم هم قدرت بصری و هم کلامی خوبی داره و بازی دو بازیگر هم جایگاهاون رو بالاتر هم برده است.

اما من باید یک حرف مهمی هم بزنم.ما در روزگاری زندگی می کنیم که پاکبودن خیلی سخت است.تمداران چه مذهبی و چه سکولار در یک ساختار قدرت همیشه پاکنمی مانند.اما من نمی توانم این حجم ناپاکی اخلاقی رو هم قبول کنم.آیا حفظ ساختارانقدر مهم است که برای آن باید همه چیز را قربانی کرد.این مشکل نظام کشور من همهست.آیا عدالت باید برای ساختار هر حکومتی و نظامی قربانی بشود.من همیشه معتقدبودم عدالت مهمترین اصل هر ساختاری است.کار سختی است اما بدون حفظ عدالت هر ارزشیبی معنی می شود.

امروزه در ایران عدالت برای حفظ نظام قربانی شده مانند همه جایجهان.جهان برای فرار از گسختگی و آشوب و حفظ به اصطلاح صلح و استقلال و ملیت عدالترو زیر چکمه های ت و مذهب قربانی کرده است.بسیاری انسانها در سراسر جهان از بیعدالتی محض در زمینه های حقوق شهروندی اقتصادی و اجتماعی رنج  می برند.به نظر من هر چیزی که مخل اصل عدالت استباید نابود شود حتی اگر باعث آشوب و از هم گسیختگی اجتماعی ی و حتی فرهنگی یککشور و ملت شود.هیچ ارزشی بالاتر از عدالت نیست و اگر عدالتی نباشد حتی خانواده وارزشهای آن هم بی معنی است.دین مذهب ت ملیت و هر ارزشی باید خود را زیر سایهعدالت ارزیابی کند وگرنه دیگر ارزش نیست.

مشکل من با این فیلم جز فلسفه وجودی اش چیز دیگری نیست.واقعاً فرانسیسرا باید بخاطر تفاوتش تقدیس کرد.آیا عدالت برای کشته شدگان دیکتاتورهای نظامیامریکای لاتین و هر جای دیگر جهان اجرا شدو ایا قربانیان کلیسای کاتولیک به عدالتبرای خود رسیدند.در جایی از فیلم فرانسیس خود را به این اصل معتقد می داند اما بعداز سالهای صدارتش بر کلیسا واقعاً عدالت اعمال شده یا فقط با یک اصلاح مقطعی بهاصطلاح همه چیز ماستمالی شده است.این راجع به ادعای مبارزه با فساد این روزهایجامعه ما هم صدق می کند.وقتی می بینیم فساد چقدر دامنه دار است ولی عاملان توسعهاین فساد به خاطر مصالح ی مذهبی و حفظ ساختار مسلط هرگز تعقیب و مجازات نمیشوند.

ما که زیر این دستگاه خفه کننده ساختارمسلط خفه شده و زندگی ام بهیغما رفته است چاره ای جز شورش خشونت بار نداریم اگر هم این راه را مثل من نرویدباید به تقدیر مرگی خاموش در گوشه عزلت و در سایه اکتفا کنید.عدالت خون می خواهدخون ظالمان و با مصالحه و مسامحه هیچ چیز درست نمی شود.مثل واتیکان ماستمالینکنید.

بزرگ‌ترین آهنگساز تاریخ سینما درگذشت

برترین فیلمهای سال 2018 از نگاه شخصی

نقدی بر فیلم پسران میان درختان ساخته نیکولاس ورسو

عدالت ,هم ,فیلم ,واتیکان ,فساد ,پاپ ,دو پاپ ,عدالت برای ,دو بازیگر ,و در ,و با

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پایگاه اشعار توحیدی | شعر حضرت خداوند لاغر شو decamenne Olga's blog cernpilhateamp tinghostmetang نمایندگی فروش بیسیم موتورولا و کنوود | 09122022286 | قیمت خرید بیسیم موتورولا کسب درآمد از اینترنت Mark's notes همه خاطره های من